Canlı derse(Sanal Sınıfa) bağlanamama problemi hakkında!!

İnternet Explorer, Google Chrome, Firefox, Pop-up Engelleyici Ayarları Nasıl Yapılır?

İnternet Explorer için Pop-up Engelleyicisini kaldırmak için yapmamız gereken: Başlat>> Denetim Masası>> İnternet Seçenekleri >> Gizlilik Sekmesi >> Açılır Pencere Engelleyici “Tik” işaretini koyarsak sayfalarda pencere açılması engellenecektir. Pencerelerin açılmasını istiyorsak “Tik”‘i kaldırıp “Uygula” diyoruz.
Google Chrome için Pop-up Engelleyicisini kaldırmak için yapmamız gereken: Google Chrome penceresini kapatma düğmesinin altında bulunan Ayar Butonu>>Ayarlar>>Gelişmiş ayarları göster…>> Gizlilik bölümündeki  İçerik Ayarları butonu>>Açılan Pencereden Pop-up>>Tüm Sitelerin Pop-up göstermesine izin ver>>Bitti

Firefox için Pop-up Engelleyicisini kaldırmak için yapmamız gereken: Firefox tarayıcımız açık iken Araçlar Eğer Araçlar bölümüne ulaşamazsak “En Üstteki boş alana sağ tık yapıp Menü çubuğuna basarak Menü çubuğunu etkinleştiriyoruz” >> Ardından Araçlar>> İçerik Bölümü>> Açılır Pencereleri Engelle “Tik” Kaldır. “Tamam”

Bu işlemleri gerçekleştirdiğiniz taktirde tüm sitelerde açılır pencere olarak ayarlanmış sayfaların hiç bir engele takılmadan ekranınıza yüklendiğini göreceksiniz. Bu sayede bazı kurum sayfalarında da işlemlerinizi gerçekleştirmenizi engelleyen bu önlem yüzünden bu sayede kurtulmuş olacaksınız. Ancak güvenilir siteleri bu açılır pencere yönetimi ekranlarındaki ayrıcalıklar seçeneklerini kullanarak açılır pencerelerin açılmasına izin vermek istediğiniz sayfaları el ile belirleyebilirsiniz.

MOBİL CİHAZ AYARLARI

IOS Cihazlarda (IPhone, Ipad vb.) Pop-up Engelleyicisini kaldırmak için yapmamız gereken: AYARLAR>> SAFARİ>> PENCERELERİ ENGELLE ayarını KAPALI konuma ayarlıyoruz.

ANDROID Cihazlarda (Samsung Note, Samsung S vb.) Pop-up Engelleyicisini kaldırmak için yapmamız gereken: TARAYICI AYARLARI>> GELİŞMİŞ>> AÇILIR PENCERELERİ ENGELLE ayarının yanındaki kutucuğun işaretini Kaldırıyoruz.