Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans Programları Ders Kayıtları Hk

Değerli öğrenciler,

· 2022-2023 Akademik yılı Güz dönemi ders seçme işlemleri 20.09.2022 Salı günü saat 15.00’da başlayacaktır.

· 2022-2023 Akademik yılı Güz dönemi Uzaktan Eğitim Yüksek Lisans programları ders programı 20.09.2022 Salı günü saat 14.30’da yayınlanacaktır.

2022-2023 Akademik yılı Güz yarıyılı ders kayıt işlemleri 20.09.2022-23.09.2022 (saat 23.59) tarihleri arasında obs.arel.edu.tr  adresinden yapılacaktır. Öğrenci Bilgi Sistemine obs.arel.edu.tr  adresinden öğrenci butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kullanıcı Adınız Öğrenci Numaranız olarak belirlenmiştir. Sisteme ilk kez giriş yapan ve kullanıcı şifresi hatalı olan öğrencilerimiz öğrenci bilgi sistemine giriş ekranında yer alan şifre sıfırlama butonundan yeni şifre belirlemelidir.

Ders ve proje aşamasında olan bütün öğrencilerin kayıt yenileme ve ders kayıt işlemini tamamlamaları gerekmektedir. Kayıt yenileme ve ders kayıt işlemini tamamlamayan öğrencilerin E-devlet sisteminde öğrencilik statüsü pasif olacaktır. OBS sisteminde borçlu görünen öğrencilerimiz kayit.arel.edu.tr  adresi üzerinden ödemelerini gerçekleştirdikten sonra Mali İşler Birimi tarafından onay verilecek olup ders seçim ekranı ders seçimine uygun hale gelecektir.

Akademik danışmanınız tarafından seçtiğiniz dersler onaylandıktan sonra kayıt işlemi sonuçlanacaktır.

Öğrenci Bilgi Sistemi ders kayıtları akademik danışman onayından 24 saat sonra uzaktan eğitim sistemine aktarılmaktadır. Öncesinde uzaktan eğitim sistemine giriş yapamazsınız.

03.10.2022 tarihinden itibaren Uzaktan Öğretim sistemi üzerinden yürütülecek olan online dersler için UZEM sistemine https://uzem.arel.edu.tr adresinden OBS kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Uzaktan eğitim sistemi ile ilgili sorun yaşamanız durumunda areluzem@arel.edu.tr adresine mail göndererek yaşamış olduğunuz sorunları bildirebilirsiniz.

Akademik danışman bilgisine, Öğrenci Bilgi Sistemindeki “Genel İşlemler” sekmesi altında bulunan “Danışman Bilgileri” bölümünden ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Bilgi Sistemi mobil uygulamamızı “Proliz Mobil”i App Store ve Play Store’dan indirebilir, tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve duyurulardan anında haberdar olabilirsiniz.