Müdürden

AREL UZEM

Sevgili Öğrenciler,

 

Kısıtlı kamu kaynaklarına karşın, her geçen gün yükseköğretime olan talebin artması eğitim ve öğretimde etkin ve daha nitelikli yeni eğitim modellerini gündeme taşımaktadır.Hızlı ekonomik ve sosyal değişimler bilgiye olan ihtiyacı her geçen gün arttırmaktadır. Ülkemizde hızla büyüyen ve yönetimi daha kompleks hale gelen yükseköğretim kurumlarının eğitim ve araştırma hizmetlerinin yürütülmesi gittikçe zorlaşmaktadır. Fiziksel altyapı ve öğretim gücü maliyetleri örgün eğitimde sorgulanır ölçütlere ulaşmıştır. Günümüzde, artan yükseköğretim ihtiyacını karşılamakta zorlanan örgün eğitimin alternatifi uzaktan eğitime dayalı bir eğitim metoduna dönüşmektedir.

 

İstanbul Arel Üniversitesi, kurmuş olduğu Uzaktan Eğitim Araştırma ve Geliştirme Merkezi (ARELUZEM) vasıtasıyla yaşam boyu öğrenme ihtiyacı duyan kişilerin eğitimine önemli hizmetler sunmak üzere organizasyonunu tamamlamıştır. Donanımlı, alanında seçkin öğretim üyeleriyle zamana ve mekana bağlı kalmaksızın eğitim-öğretim yapmayı planlamıştır.

 

Üniversitemiz uzaktan eğitim dersleri; etkileşimli yöntemler, gelişmiş teknolojik alt yapı ve örnek destek hizmetleri aracılığıyla yüksek kaliteli eğitim fırsatlarına erişim olanağı sağlamaktadır. Kendi öğrenme hızınızda çalışmanızı sağlayan uzaktan eğitim programları ile uzaktan üniversite okumak için çevrimiçi lisansüstü programlarımızı keşfedin. Bu noktada, evlerinize kadar ulaştırdığımız bu evrensel bilgilerle siz gençlerimizi kucaklamaya hazırız.

 

Sema KILIÇ

Uzem Müdürü